Bluza dla noworodka. 5 powodów dla których warto kupić!

Bluza dla dziecka to absolutnie obowiązkowy zakup.

Nie tylko chroni przed zimnem, ale także pozwala zachować komfort, zwłaszcza wtedy, gdy materiał wykonania ubranka jest przyjemny w dotyku. Ale czy bluza dla noworodka to także obowiązkowy element garderoby? Jak najbardziej. W tym artykule poznasz aż 5 powodów, dla których warto jest ją kupić. Zacznijmy od najważniejszego powodu, czyli zdrowia naszego malucha.

Bluza pozwala na zapewnienie stałego ciepła ciała naszej pociechy, dzięki czemu mamy gwarancję, że nie zmarznie. Jak wiadomo, malutkie dzieci są dużo bardziej narażone na nagłe zmiany temperatur, co znacznie naraża ich zdrowie. Kolejnym powodem, dla którego warto zainwestować w bluzę, jest kaptur – zapewnia on dodatkową ochronę dla dziecięcej główki. Ta część ciała jest najbardziej narażona na wiele negatywnych czynników, takich jak temperatura, deszcz czy silny wiatr. Kaptur ochroni uszka naszego maleństwa przed każdym z nich, co także daje nam gwarancję bezpieczeństwa. To dlatego bluzy są tak istotnym i niezbędnym elementem ubioru.

Kolejnym powodem jest oczywiście zapewnienie poczucia bezpieczeństwa nowemu obywatelowi świata. Dziecko, które dopiero co zagościło wśród nas, jest przyzwyczajone do zabezpieczenia, jakim jest łono matki. Choć może wydawać się to nierealne, to taki rodzaj otulenia maluszka ułatwia mu bardzo wiele. Pozwala spokojnie spać, a nawet koi nerwy i strach. Dla naszej pociechy to bardzo duże ułatwienie w kwestii przyzwyczajenia się do zmiany warunków otoczenia, a nam zagwarantuje świadomość, że dziecku jest przyjemnie i komfortowo.

Czym różnią się bluzy dla noworodków?

Oczywiście, warianty takich bluz są różne. zdjęcie dzieci w bluzach

Nieco inaczej wyglądają te dla nowo narodzonych chłopców – w tym przypadku kolory będą bardziej stonowane. Natomiast bluza dla dziewczynki najczęściej występuje w kolorze różowym lub innej, ciepłej barwie. Lecz czy to ma znaczenie? Zarówno dla chłopca i dziewczynki każda bluza będzie odpowiednia, bo przecież to, jaki ma kolor, kompletnie niczego nam nie nakazuje. To bardziej umowny symbol, bowiem na samym początku życia tylko tak można odgadnąć, czy maluszek jest chłopcem, czy dziewczynką. Ale przecież my znamy płeć, prawda? Dlatego czujcie się absolutnie niezobowiązani, wybierając kolor, fason czy wzór bluzy.

Na co zwracać uwagę wybierając bluzę dla dziecka?

Najważniejsze jest, żeby stawiać na pewny materiał,

który nie będzie dyskomfortem dla obdarowanego malucha. Następne dwa powody to niezaprzeczalny urok malutkich bluz dla dzieci, a także ich funkcjonalność. Mogą służyć nie tylko do spacerów, ubierania ich pod kurteczkę czy jako domowe ubranko w chłodne dni. Dla tych bardziej ruchliwych pociech cienka bluza będzie doskonałym rozwiązaniem, gdy kołdra przegra batalię z walczącymi z nią nóżkami. Wtedy mamy pewność, że nawet jak maluszek odkryję się w nocy, jego komfort i temperatura będą i tak zachowane. Bluzą dla noworodków mówimy pięć razy „tak”!

Komentarze: