Dress code w szkole

Wakacje powoli dobiegają końca a tym samym nieuchronnie zbliża się początek roku szkolnego. Jak co roku o tej porze, zaczną się też szkolne zakupy dla naszych pociech. Poza przyborami i podręcznikami, należy pomyśleć o odpowiednich ubraniach dla dzieci. Nawet jeśli w regulaminie szkoły nie ma zapisu na temat mundurka, to i tak panuje ogólny dress code – zasady ubioru dla uczniów podczas przebywania w szkole. Przed pierwszym dniem w nowej szkole, polecamy sprawdzić stronę internetową lub skonsultować się z sekretarką w celu zapoznania się z regułami ubioru.

 

W poniższym artykule przedstawię listę najważniejszych zasad, o których należy pamiętać wybierając dziecku strój do szkoły.

 

Szkolny dress code – bez mundurka

 

O ile szkoła nie zakłada noszenia mundurka, strój do szkoły powinien być przede wszystkim komfortowy, tak, aby umożliwiał wygodną pracę podczas lekcji czy zabawę na placu zabaw. Szkolny dress code powinien zawierać ubrania w stonowanych kolorach, bez przesadnych błyskotek czy obraźliwych napisów. Niezależnie od wieku dziecka pamiętaj, że ubrania powinny być odpowiednie do szkoły. Nie powinno się zakładać dzieciom bluzek z dekoltem czy odsłoniętymi ramionami lub pępkiem. Warto postawić na ubrania w stonowanych kolorach – białym, granatowym lub ciemnozielonym. Podczas zakupów, pamiętaj o złotej zasadzie uniwersalności – wybieraj basicowe ubrania dla dzieci, aby później dowolnie je łączyć ze sobą. Dzięki temu szybko i bez większego problemu skomponujesz wiele stylizacji.

Ubrania do szkoły powinny być uprane i wyprasowane. Ze względów bezpieczeństwa biżuteria, makijaż i japonki nie są dozwolone w szkole. Pamiętajmy też, aby dziecko miało obuwie na zmianę, niezależnie od pory roku.

 

Dres czerwono-czarny dla chłopca

 

Na galowo – czyli jak?

Od czasu do czasu w szkole odbywają się apele lub obchody ważnych uroczystości i wymagany jest galowy strój. Odświętny strój do szkoły ma na celu podkreślić ważność odbywającego się wydarzenia. Należy pamiętać, że moda dziecięca się zmienia i obecnie galowy ubiór nieco różni się od tego, w który ubierali nas nasi rodzice jeszcze kilkanaście lat temu. Co prawda ówczesne zasady nadal są mile widziane – w przypadku dziewczynek będzie to biała, nieprześwitująca koszula z kołnierzykiem i czarna bądź granatowa spódniczka przed kolano lub spodnie w kant. Chłopcom zakładano białą koszulę oraz marynarkę i spodnie w tym samym kolorze, a na nogi eleganckie obuwie. Dzisiaj można zauważyć większą dowolność jeśli chodzi o galowy strój. Chłopcy zwykle noszą ciemne, często jeansowe spodnie bez przetarć do białej koszuli, a dziewczynki granat zastępują innymi stonowanymi kolorami, jak khaki czy beż.

Ubranka galowe dla chłopca i dziewczynki

Strój na lekcje WF

 

 

Ubrania na zajęcia z wychowania fizycznego ma być po prostu wygodny i często w określonych kolorach – biała, bawełniana koszulka i czarne lub granatowe spodenki lub spodnie. Należy pamiętać, aby dziecko miało wygodne, sportowe obuwie.

 

 

Stosując się do powyższych zasad, możemy mieć pewność, że nasza pociecha będzie wyglądać poprawnie niezależnie od okazji.

Dres dla dziecka niebiesko-granatowy z kapturem

Komentarze: