Dziecięca klasyka

Dziecięca klasyka

Ciężko nam nadążyć za modą, tym bardziej modą dziecięcą. Nie dość, że co sezon zmieniają się trendy, a na salonach pojawiają się inne kolory i wzory, to nasze pociechy przecież tak szybko rosną. O ile w przypadku dorosłych, możemy schować dany ciuch do szafy z nadzieją, że nadejdą dni kiedy znów wróci do łask, to jeśli chodzi o modę dziecięcą, jest to jednak o wiele trudniejsze. Chcąc być na bieżąco z nowinkami, warto rozsądnie rozplanować budżet. Dobrym rozwiązaniem są ubranka które cenione były przez ostatnie dekady i z dużą dozą prawdopodobieństwa, możemy założyć, że ową popularnością cieszyły będą się nadal. W tym artykule podpowiemy co sprawia, że pewne ubrania dziecięce stają się ponadczasowe oraz powiemy sobie nieco o innych aspektach dziecięcej klasyki.

1. Po pierwsze delikatne bądź proste kolory materiału. Tego typu ubrania raczej nie przyciągną wzroku innych swym krzykliwym czy odważnym designem. Grzeczne i stonowane kolory również pozostaną w tym szeregu. Nasze dziecko nie będzie czuło się speszone zbyt dużą atencją.

Bluza i spódniczka będzie w sam raz do przedszkola
Bluza i spódniczka do przedszkola

2. Wzory adekwatne do wieku i płci dziecka. Tu raczej wielkiej filozofii nie będzie. Akcenty florystyczne dla dziewczynek, prosta krata bądź pasy dla dziewczynek i chłopców. Odpowiednio dobrany wzór sprawi, że nasze dziecko będzie czuło się pewnie w swoim ubranku.

Dres dla chłopca, moro
Dres moro w kolorze oliwki dla chłopca

3. Coś co dzieci bardzo lubią czyli nadruki ich ulubionych postaci z bajek. Pamiętajmy, że nasza pociecha w swoim ubraniu nie pochodzi zbyt długo. Prędzej wyrośnie z niego, niż zdąży jej się znudzić bohater lub bohaterka ulubionej bajki. Mowa tu o ubraniach dla najmłodszych dzieci.

 

Czy dziecięca klasyka musi być droga?

Odpowiedź na to pytanie brzmi – nie. Sprawdzone motywy ubrań sprawiają, że o nie nietrudno. Projektanci nie muszą stawać na głowie, by wymyślić nowy produkt który przykuje uwagę potencjalnego klienta. Pamiętajmy jednak, że dobrej jakości ubranie musi swoje kosztować. Odpowiednia jakość pociąga za sobą wyższe koszta. To od nas zależy znalezienie złotego środka pomiędzy jakością, a ceną.

Marynarka dla chłopca

Ponadczasowa moda

Tak jak w przypadku ubrań dla dorosłych, podobnie i wśród mody dziecięcej istnieją pewne szablony które sprawdzą się niezależnie od okazji. Proste jeansy i T-shirt będą świetne zarówno na przyjęcie urodzinowe kolegi, jak i na wyjście do kina. Skromna sukienka i wstążka we włosach sprawią, że nasza córeczka będzie wyglądać świetnie w parku, ogrodzie czy kolacji u babci. Pamiętajmy, by nie przesadzić z wyborem dodatków i dopasowaniem odpowiedniej palety kolorów. Pastelowe odcienie z delikatnymi wzorami materiału o wiele lepiej sprawdzą się od krzykliwej czerwieni w kontekście modowej klasyki.

Komentarze: