Jak przedłużyć życie ubrań? Najskuteczniejsze i przetestowane sposoby

Nowe ubrania zachwycają zadbanymi materiałami i wyrazistymi kolorami. Niestety, dziecięca odzież jest zdecydowanie bardziej narażona na szybkie zniszczenia. Radosne maluchy są wszędzie! Spontaniczne zabawy, nieustanna nauka nowych rzeczy wiąże się z zabrudzeniami, przetarciami i codziennym praniem.

Jak przedłużyć życie ubrań? W wypożyczalni Grusie ubranka trafiają od jednego do drugiego dziecka, a mimo to bardzo długo cieszą oczy dorosłych – przepiękną estetyką i ciała najmłodszych – przyjemnymi w dotyku materiałami. Poznaj nasze najskuteczniejsze oraz przetestowane porady na „ubranka jak nowe przez długie lata”.

 

Metki przepisem na piękne ubrania

Odczytywanie metek z kupowanych ubrań to praktyka często pomijana, a gwarantuje najlepszą troskę o ulubione ubranka dziecka. Sweterek mniejszy o kilka rozmiarów po pierwszym praniu? Wyblakłe kolory po pierwszym prasowaniu? Kto z nas tego nie zna!

To właśnie na metkach poznamy nie tylko skład materiału i cenę, ale również odpowiedź na pytanie: „co robić, aby ubranka jak najdłużej zachowały swoje kolory, kształty i rozmiary?”.

Na metce znajduje się 5 symboli dotyczących: prania, wybielania, suszenia, prasowania i środków chemicznych. Odczytując informacje dowiesz się:

 • czy produkt można prać w pralce i w ilu stopniach Celsjusza;
 • czy ubranie można wybielać;
 • czy suszarka bębnowa nie zniszczy swetra, kurtki, spodni, sukienki, bluzki;
 • czy produkt można prasować i w jakiej temperaturze;
 • czy ubranko należy oddać do prania chemicznego.

Każdy nowy zakup wymaga odpowiedniej pielęgnacji dedykowanej konkretnemu materiałowi. Specjalne zalecenia ma również  producent. Metki różnych sukienek dla dziewczynek mogą różnić się od siebie, dlatego tak ważne jest, aby nauczyć się interpretować symbole i zatroszczyć się o życie ubrań już od nowości.

 

Zakup najwyższej jakości sprawdzonych materiałów

Na najlepszych materiałach – szczególnie w przypadku ubranek dla dzieci – nie powinno się oszczędzać. W grę wchodzi przecież zdrowie i komfort najmłodszych. Sprawdzona jakość to gwarancja delikatnych, przewiewnych, oddychających, elastycznych materiałów. Jednak to nie wszystko!

Chociaż lepsza jakość zawsze wiąże się z wyższą ceną, to ogromną zaletą jest długotrwałość ubrań wytwarzanych z polecanych dla dzieci materiałów. Wysokogatunkowe ciuszki są wytrzymalsze i na dłużej służą właścicielom. Co jest najlepsze dla dzieci? Bawełna, len, wełna i aksamit. Domieszki sztucznych włókien, chociaż nierzadko powodują, że ubranie jest bardziej wytrzymałe, to odbierają właściwości naturalnych i bezpiecznych materiałów dla dziecka.

 

Oferta Grusie 

 

Odpowiednie pranie i suszenie – wydłuż żywotność ubrań!

Zanim zaczniesz pranie, zwrócić uwagę, co chcesz wyprać. Tak naprawdę większość ubrań wrzucanych do pralki nie jest brudna i nie wymaga wielogodzinnego prania, a wyłącznie odświeżenia. Często również zdarza się, że pierzemy z przyzwyczajenia, a to skraca życie ubrań.

Sprawdź, o czym należy pamiętać podczas prania, aby cieszyć się zadbaną garderobą jak najdłużej:

 • jeśli to możliwe – pierz ręcznie,
 • podczas prania wykorzystuj wyłącznie skuteczne i bezpieczne środki piorące.
 • pierz ubrania według potrzeb, jednak stosując najniższe temperatury i najkrótszy czas trwania programu.
 • wyciągaj wszystko z kieszeń ubrań, tak aby nic nie uszkodziło materiałów, a chusteczki higieniczne nie zmuszały do ponownego prania.
 • stosuj woreczki do prania i dodatkowo chroń tkaniny przed zniszczeniem w bębnie.
 • zapnij wszystkie suwaki i guziki, bo to idealny sposób, aby zaoszczędzić spore zasoby wody oraz zabezpieczyć ubrania przed uszkodzeniem przez drobne elementy.

Delikatne tkaniny wymagają delikatnego suszenia. Suszarki bębnowe to urządzenia, które w zdecydowany sposób ułatwiają suszenie ubrań, ale również mogą spowodować szybsze zużycie materiału. Ubrania nie tylko dla dzieci uwielbiają naturalne warunki!

Suszenie wypranych rzeczy na świeżym powietrzu to najlepszy sposób, który zapewnia bezpieczeństwo odzieży. Jeżeli zależy nam na naprawdę idealnym otoczeniu, to podczas suszenia należy unikać promieni słonecznych, które negatywnie wpływają na kolor tkanin.

 

Prasowanie tylko wtedy, gdy jest to konieczne

Nasze ubrania nie preferują zarówno wysokich temperatur, jak i niesprawnych żelazek. Prasowanie powoduje, że materiał traci swoje pierwotne właściwości i staje się mniej trwały. Dlatego, jeśli to możliwe, to rozwieź wyprane ubranie w zaparowanej łazience lub użyj profesjonalnej parownicy do ubrań.

Niektóre elementy codziennej stylizacji nie wyglądają estetycznie bez użycia żelazka. Chcesz jak najdłużej zachować w swojej szafie świeże i zachwycające ubrania? Prasuj jak najrzadziej w najniższej temperaturze, a następnie odkładaj elementy garderoby bezpośrednio na wieszak, aby nie spowodować ponownych zgnieceń.

Do prasowania używaj sprawnego urządzenia – przypalone od razu bezpiecznie oczyść. Niektóre nowoczesne żelazka posiadają niezawodną funkcję pary lub intuicyjne dostosowanie odpowiedniej temperatury do konkretnego materiału. To świetna sprawa w trosce o dziecięce ubrania!

 

proste sposoby na długie życie ubrań
ubrania nie lubią prasowania!

 

Przechowywanie odzieży dziecięcej ma ogromne znaczenie

Nieodpowiednie przechowywanie ubrań sprawia, że nawet nieużywane szybko się kurzą i wymagają prania. Otwarta garderoba to nie jest dobry pomysł, jeśli chcemy długo cieszyć się cudownymi: bluzkami, koszulkami, sukienkami, T-shirtami, kurtkami, spodniami, bluzami, czy też garniturami dla najmłodszych. Jaka jest idealna i bezpieczna przestrzeń dla dziecięcych ubrań? Zamknięta, czysta, ciemna, sucha i dość chłodna.

 

Warto przechowywać w szafie ubranka gotowe do założenia, czyli niezabrudzone, wyprane i poskładane. Dzięki temu garderoba dziecka jest zawsze zadbana i nie niszczy się również podczas nieużytkowania. Doskonałym rozwiązaniem na zabezpieczanie ubranek, których z jakichś powodów nie będziemy używać przez dłuższy czas są worki próżniowe. To produkt, który pozwala przechowywać odzież w sterylnych warunkach z dala od pleśni i innych drobnoustrojów. Worki chronią przed niszczeniem delikatnych tkanin i materiałów. Warto mieć je zawsze w swoim domu.

 

Troska o ekologie, a nowe ubrania. Mamy na to sposób!

Coraz częściej branża modowa powiązywana jest z ekologią. Około 70% ubrań wyrzucamy ze względu na zniszczenia takie jak: plamy, wyblakłe kolory, kurczenie materiału. To, co niezwykle istotne to informacja, że: mniej niż 1%  materiałów zużytych do produkcji tkanin poddawanych jest recyklingowi. Statystyki jednoznacznie wskazują, że kupujemy zdecydowanie więcej ubrań, niż tego potrzebujemy.

Jak przedłużyć życie ubrań i kupować rzadziej? Troszcząc się o nowe zakupy, czyli stosując powyższe porady dotyczące przedłużania życia odzieży. Mamy jeszcze jedno rozwiązanie! Skorzystaj z wypożyczalni by Grusie i wypożyczaj, zamiast kupować. W ten sposób nie tylko zaoszczędzisz pieniądze i zagwarantujesz swojemu dziecku niepowtarzalną stylizację, ale również skutecznie zadbasz o środowisko.

 

 

 

Komentarze: