Jak ubrać nasze dziecko na jesienny spacer

Jesienny spacer z dzieckiem

Jesień ma to do siebie, że niekoniecznie wiemy, jak powinniśmy się ubrać wychodząc na zewnątrz. To jeszcze nie zima, ale już nie lato. My jako dorośli, niejednokrotnie mamy z tym mały problem. Co jednak w przypadku, gdy przyjdzie ubrać nam naszą pociechę? O tym, jakich zasad powinniśmy przestrzegać, przeczytacie w dzisiejszym mini poradniku.

 

 1. Bielizna termoaktywna
  Jest to coś, co zawsze warto mieć w swojej garderobie. Nie musimy nosić jej codziennie. Jednak na jesienną słotę, będzie jak znalazł. Reguluje temperaturę ciała, jednocześnie zachowując jego ciepło, a oddając wilgoć. To, co najbardziej odczuwalne, to brak nieprzyjemnego uczucia zimna, gdy pogoda jest wietrzna, a my się nadmiernie zgrzejemy.

 

 1. Bluza
  Jeśli w naszym asortymencie posiadamy bieliznę termoaktywną, możemy założyć bezpośrednio na nią nieco cieńszą bluzę. Jeżeli takiej bielizny nie posiadamy, to nie koniec świata. Na T-shirt załóżmy dwie bluzy, cieńsza i nieco grubszą. Taki sposób również świetnie się sprawdzi. Gdy za oknem temperatura oscyluje wokół 15 stopni Celsjusza i nie ma dokuczliwego wiatru, to gruba kurka i wełniana czapka nie są konieczne. Dzieciaki, zwykle dużo ruchliwsze od nas, nie potrzebują, aż takiej ochrony przed zimnem. Ich żywiołowość sprawia, że nie zmarzną tak szybko.

  Dres czerwony z czarnymi spodniami,

  Dres czerwono-czarny dla chłopca
 2. Co w przypadku niższych temperatur?
  Jeżeli faktycznie dokucza ziąb, to dobrym pomysłem będzie zdecydowanie się na lekką kurtkę. Nie bez powodu, nasze mamy czy babcie wpajały nam do głowy, to byśmy ubierali się na cebulkę. Tak naprawdę ciepłotę utrzymuje powietrze, które znajduje się pomiędzy kolejnymi warstwami. To ono sprawia, że temperatura naszego ciała jest na tyle optymalna, byśmy czuli się komfortowo. Gdy uznamy, że ubraliśmy nasze dziecko za ciepło, zawsze można zdjąć kurtkę czy bluzę i mieć je na podorędziu.

  Czarna kurtka bomberka dla chłopca
 3. Czapka
  Ta część garderoby jest zawsze dobra. Szczególnie gdy wieje silny wiatr. Nie musi to być gruba czapka z pomponem. Doskonale sprawdzi się lekka, jesienna czapka, którą w każdej chwili możesz ściągnąć i schować do kieszeni. Głowa oddaje najwięcej temperatury, więc pamiętaj, byś starannie zakrył czoło i uszy swojego dziecka.
 4. Akcesoria
  Parasol, peleryna przeciwdeszczowa i szalik. O tym zawsze warto pamiętać. Szczególnie jesienią, gdy aura za oknem lubi być zdradliwa. Dodatkowo w deszczowy dzień dla bezpieczeństwa lepiej ubrać dziecku kalosze. Jakaś niepohamowana rządza, ciągnie dzieci w największe kałuże. Kalosze w takim wypadku będą jak znalazł.

 

Pamiętajmy, by co jakiś czas sprawdzić, czy naszemu dziecku nie jest zbyt ciepło, bądź zimno. Najprostszym sposobem, by to zrobić jest przyłożenie ręki do jego karku. Jeśli naszemu szkrabowi będzie zbyt gorąco, kark będzie spocony, w przypadku gdy ten będzie zimny, warto nałożyć dodatkową warstwę ubrań.

Komentarze: