Jakie koszule dla chłopców na święta?

Zacznijmy od zasadniczego pytania  jak chcemy aby nasze dziecko wyglądało w święta. Wiadomo jest że dzieci bardzo często się brudzą. Nie zawsze chcą ubrać to co my uważamy za odpowiednie ubranie. Najlepiej  zacząć od rekonesansu co się naszemu chłopcu podoba:)

Jak przechytrzyć maluszki?

Mój synuś jak coś mu nie pasuje to za nic w świecie tego nie założy. Nie pomaga przekonywanie, prośba a nawet groźba ze sami gdzieś pójdziemy bez niego. On chce ubrać koszulkę z „Psim parolem” i koniec. Nie ważne jest że to nie pasuje do eleganckiego ubranka.

Koszula dla dzieci w kolorze granatowym
Granatowa koszula dla dzieci

Trzeba  wymyślić sprytny sposób jak go przekonać, aby myślał że to on sam zadecydował ze chce ubrać tę koszulę a nie inną. Zazwyczaj zagaduję sprawę- pokazuję że wybrana przez niego rzecz jest „wadliwa”-ma plamy, jest niewyprasowana, za ciemna… No nie zawsze się mi to udaje:). Może wy macie jakieś sprytne sposoby na upartego 3 latka?

Zawsze zaczynam od rekonesansu- co mam w szafie. Zazwyczaj po lecie większość nie nadaje się na święta- bo albo za małe, trochę sprane czy z krótkim rękawem. Dlatego lepiej zacząć wcześniej kompletować garderobę na te ważne dni. 

Koszula czerwona z czarną tasiemką

Jakie koszule dla chłopców na święta będą fajne?

Zanim zaczynam projektować nowe wzory  koszul dla chłopców – jadę na różne targi dla dzieci,  z tkaninami, oglądam programy o modzie. I cały czas intensywnie myślę co będzie się podobało dziecku. To jest przecież najważniejsze.

Piękna czerwona koszula z granatową sójką
Koszula czerwona ze stójką granatową

Często w świąteczne dni ubieramy dzieci elegancko- ale przeważa styl bardziej na luzie. Wiadomo – na Wigilię, do Babci na świąteczny obiad- ubieramy pociechę bardziej wystrzałowo. Np. czerwona koszula ze stójką, do tego czarne spodenki. Może to być też biała koszulka z dodatkami  i spodenki bordowe lub czerwone- bardziej odważnie i muszka.

Ile koszul powinni mieć chłopcy?

Trudno powiedzieć- ja szyję synkowi zazwyczaj ze trzy- cztery sztuki.  Tak aby miał na przebranie w razie wpadki. Wiem jednak że niektórzy chłopcy nie lubią chodzić w koszulach- wolą bluzeczki z ulubionym bohaterami. Można wtedy na taką bluzeczkę założyć koszulę wizytową- nie zapinać jej- tak na luzie. Wszyscy będą zadowoleni.

Jakie koszule dla chłopców na święta? Może ciemno-niebieska
Biała koszula dla chłopców z tasiemkami

Komentarze: