Płaszcz dla chłopca

Płaszcz dla chłopca

Jejku, jak dawno mnie tu nie było, Miałam masę pracy bo i pomysłów było mnóstwo. Zastanawiałam się o którym projekcie napisać najpierw- wybrałam najbardziej elegancki- płaszcz dla chłopca.Uszyłam je w kilku kolorach: kremowym , czarnym jasno-popielatym- na razie. Jak tylko będzie możliwość i zapotrzebowanie uszyję inne kolory. 

Jest to rodzaj kurteczki- płaszczyka z flauszu.  Całkiem prosty w kroju ale elegancji dodają mu patki na ramionach i rękawach oraz ozdobne skośne kieszonki z przodu płaszcza.  Ma klasyczny kołnierz, można go zapiąć pod szyją.

Ubranko to jest w wersji jesienno-wiosennej , a także zimowej.

Przy szyciu jak zwykle miałam głowę pełną innych myśli i zapomniałam wszyć  patek na ramionach. Musiałam wiec wszyć je guzikami w stronę ramion a nie kołnierza. Ostateczna wersja płaszcza będzie więc trochę inna:) 

Który jest ładniejszy: czarny płaszczyk, kremowy, popielaty czy może granatowy lub camelowy?  A może tak bardziej awangardowy kolor jak szafirowy czy bordowy?

Kremowy płaszczyk dla chłopca
Płaszcz dla chłopca,kremowy
Elegancki czarny płaszczyk dla chłopca
Czarny płaszczyk dla dziecka

 

 

Płaszcz popielaty
Płaszcz dla chłopca w kolorze popielatym

Pielęgnacja  płaszczyka dla chłopców

Jak pielęgnować taki płaszczyk aby służył dziecku? Prać ręcznie w temperaturze nie większej niż 40 stopni, nie wirować, nie wykręcać. Powinien być położony na płasko aby się wysuszył. Nie wolno go wieszać klamerkami do bielizny, można powiesić go na wieszaku. Jeśli boicie się go prać samodzielnie można oddać go do pralni.

Kremowy płaszcz dla dziecka
Płaszcz kremowy dla chłopca

Co ubrać do płaszcza dla chłopca

Jakie ubranka pasują do takiego płaszczyka? Mojemu synkowi zazwyczaj ubieram eleganckie spodnie i koszulę. Płaszczyk ten pasuje do garnituru z marynarką lub kamizelką. Równie często ubierany jest na chrzest czy na roczek ale też na wesela czy na niedzielną mszę. Można więc wykorzystać ten rodzaj okrycia na wiele okazji i sposobów

garnitury dla chłopców do płaszczy

Ale można przecież ubrać także jeansy i do tego koszulę w kratę czy kropki. Ostatnio często widuję młodych ludzi ubranych w płaszcze do liceum, czy gimnazjum a nawet studentów w różnych wersjach płaszcza. Zyskał on wiec na popularności, i nie służy już tylko od wielkich okazji.

Komentarze: