Wyprawka dla przedszkolaka

Wyprawka dla przedszkolaka – co potrzeba

Rok temu myślałam jak skompletować wyprawkę dla przedszkolaka, tak aby wszystko do siebie pasowało. Zastanawiałam się co będzie mi potrzebne dla dziecka do przedszkola- innymi słowy chciałam mieć wszystko przygotowane, aby potem uniknąć niepotrzebnego stresu.

Teraz po tych kilku miesiącach- wiem o czym zapomniałam, dlatego chce napisać dla innych mam- taki mini poradnik co jest potrzebne.

Na początek wyprawka dla przedszkolaka

Przygotowałam dla synka mnóstwo koszul– jedne były z kapturem, inne ze stójką czy kołnierzykiem- i wiecie co się okazało? Otóż mojemu dziecku one się nie spodobały, bo miały guziczki. Dzieciaczki w młodszych grupach śpią w przedszkolu i rozbierają się do piżamek i w rezultacie dowiedziałam się, że tego typu zapięcie- to był duży problem. Jaki z tego wniosek? Najlepiej wyposażyć dziecko w kilka t-shirtów oraz bluzek z długim rękawem.

W ostateczności synuś ubierał tylko takie koszule, które mógł zakładać na t-shirt bez zapinania. A w wyprawce dla przedszkolaka nie mogło tylko zabraknąć białej koszuli wizytowej na różne uroczystości i dodatkowo eleganckich spodni.

Co dalej ?

Wyprawka dla przedszkolaka powinna zawierać – spodnie. Uszyłam kilka par spodni- takich eleganckich, oraz jeansów, czy baggy. Przede wszystkim postawiłam na wygodę, stąd większość spodni jest na gumce.

Jak wiadomo do przedszkola dzieci idą we wrześniu – a wtedy pogoda jest jeszcze ładna, dlatego też przygotowałam spodenki z cieńszych materiałów, czy typu bermudy.

Najbardziej przydatne i wygodne okazały się wszelkiego rodzaju spodenki na gumce– gdyż łatwo się je ściąga, a pasek nie uwiera w brzuszek podczas wyłazenia na różne przeszkody.

Mój synuś w pewnym momencie stał się bardzo samodzielny i chciał decydować o swoim ubiorze, więc jak tylko jechałam po tkaniny, Michaś wybierał się ze mną żeby mamusia nie kupiła tego co mu się nie podoba. Zdecydowanie wybierał moro.

W przedszkolu codziennie musiały być czyste spodenki i koszulki, a w plecaczku dodatkowe ubranka, bo czasem dziecko się poplami lub zdarzy się inny wypadek

Na początek wystarczy mieć 6 par spodni plus jedną parę zapasową. Kilka koszulek i t-shirt.

To wszystko co jest przydatne w wyprawce dla przedszkolaka?

Zdecydowanie nie. W wyprawce dla przedszkolaka były nam potrzebne po pierwsze- bluzy dresowe na chłodne ranki. Dzieci wychodza też na spacery- lepiej aby miały coś co zarzucą na siebie. Po drugie- w zimne dni potrzebna była kurteczka, bluza i bluzeczka. Ubierałam synka na cebulke bo jak było mu ciepło to sam się rozbierał. Miałam spokojne sumienie że w razie czego ma co na siebie zarzucić

Dalej przyda się zaopatrzyć w kurteczkę przeciwdeszczową, kilka bluz z kapturem i bez kaptura najlepiej na zamek, bo przedszkolak z nim najszybciej uczy się radzić.

Czy będzie nam jeszcze coś potrzebne?

Wyprawaka dla przedszkolaka ma zawierać – kilka par wygodnych majtek, skarpetki, a w zimę conajmniej 4 pary rajstop.

Na nóżki proponuję antypoślizgowe papucie, najlepiej na gumce lub na rzepy. Niewątpliwie przydadzą się też kalosze, dlatego że dzieci uwielbiają kałuże. Pelerynka lub kurtka przeciwdeszczowa lub parasol.

Musi być też strój gimnastyczny na ćwiczenia lub na zajęcia korekcyjne. Zazwyczaj wystarczy biały t-shirt i granatowe lub czarne spodenki krótkie które będą przechowywane w woreczku, zresztą tak samo jak papucie. Czyli w wyprawce nie może zabraknąć dwóch worków na strój i buty

Dla dzieci młodszych które śpią – przygotujcie pościel lub śpiworek, ( u nas sprawdził się włąsnie śpiworek) a także podusię– ze względu na to,że młodsze dzieci śpią. Nie zapominajcie o przytulance- dziecko mając ją czuje się bezpieczniej.

Zapomniałam o jeszcze jednym- o piżamce.

Wszystkie ubranka i rzeczy dziecka trzeba podpisać. Wiele dzieci ma podobne lub takie same koszulki czy spodenki- łatwiej będzie im zanleźć te które należą do nich. Na rzeczy synka naszyłam lub nakleiłam naszywki w jednym wzorze- u nas był to smok.

UFF to już chyba wszystko- cała wyprawka dla przedszkolaka

Reasumując- mam nadzieję, że nie zapomniałam o niczym ale jeśli jest jeszcze czegoś tu brakuje- piszcie. Człowiek nie jest nieomylny.

A teraz w skrócie, co jest niezbędne

Koszula biała i spodnie wizytowe, t-shirty, bluzki z długim rękawem, spodnie jeans i dresowe, piżamka, śpiworek lub pościel, poduszeczka, worki na obuwie i strój, strój gimnastyczny, papucie, bluzy , dresy, kurtka przeciwdeszczowa, kalosze, majtusie , skarpetki, rajstopki,

Będzie mi miło gdy udostępnicie mój poradnik ponieważ z pewnością komuś się przyda.

Wszystkie ubranka i wiele innych znajdziecie na stronie https://grusie.com.pl/

Na hasło : „wyprawka przedszkolaka” rabat 15 % do końca września

Komentarze: